👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت تاريخچه نفت

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت تاريخچه نفت

پاورپوینت تاريخچه نفت شامل 57 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان علوم سیاسی کاربرد دارد .

مشخصات فایل

تعداد صفحات

57

حجم

4270/905 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت تاريخچه نفت

پاورپوینت تاريخچه نفت شامل 57 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان علوم سیاسی ، اجتماعی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

نَفت مایع غلیظ و افروختنی به‌رنگ قهوه‌ای سیر یا سبز تیره‌است که در لایه‌های بالایی بخش‌هایی از پوستهٔ کره زمین یافت می‌شود. نفت شامل آمیزه پیچیده‌ای از هیدروکربن‌هایی گوناگون است. بیش‌تر این هیدروکربن‌ها از زنجیرهٔ آلکان هستند؛ ولی ممکن است از دید ظاهر، ترکیب یا خلوص تفاوت‌های زیادی داشته‌باشند.

واژه‌شناسی

ریشهٔ واژهٔ «نفت» از واژهٔ اوستایی «نپتا» گرفته شده‌است. کلدانیان و اعراب آن‌را از زبان مادی گرفته و «نفتا» خوانده‌اند. در برخی منابع قدیمی به صورت «نفط» نیز آمده‌است. در فرانسه نیز «Naphte» گفته می‌شود و پیش از آن تا سال ۱۲۱۳ میلادی «Napte» گفته می‌شد که از واژهٔ لاتین «Naphta» برگرفته شده‌بود. ریشهٔ این کلمه واژه یونانی «Naphtha» به‌معنی روغن شرقی می‌باشد.

کلمهٔ نفت در زبان انگلیسی «پترولیوم» نامیده می‌شود که از دو کلمهٔ «پترا» (معادل یونانی واژهٔ سنگ) و کلمهٔ «اولئوم» (روغن) تشکیل شده‌است.

نفت مایعی است که عمدتاً از دو عنصر آلی هیدروژن و کربن تشکیل شده و دارای مقادیر کم‌تری از عناصر سنگین مانند نیتروژن، اکسیژن و گوگرد می‌باشد و به‌صورت طبیعی در زیر زمین و به‌صورت استثنایی در روی زمین یافت می‌شود.

افسانه ها و اساطير کهن بيانگر آنست که آتش ويژگي «زئوس» سرور خدايان يونان بوده که توسط «پرومتئوس» ربوده شده و به انسان اعطا شده است. حقيقتي نهان در اين افسانه، اهميت ويژه آتش به عنوان پايه و اساس تمدن است. در دنياي امروز، بخش عمده اي از آتشي که توليد مي شود حاصل نفتي است که نخستين بار 150 سال پيش با اهداف تجاري از زمين استخراج گرديد. . آتش زمينه مهاجرت به مناطق سردسير را براي پيشينيان فراهم ساخت و به آنها اين امکان را داد تا تاريکي را به روشنايي تبديل کنند و غذاهاي خود را، به منظور طعم دهي و نگهداري در زمان طولاني و برقراري و سلامت بهتر، بپزند

  و ...

فهرست مطالب

مقدمه

واژه‌شناسی

خيزش به سوي نفت

پايان عصر نفت

بحران انرژي دهه اخير و نوسانات بهاي نفت

رکوردهاي همگون با تورم جديد

نقش يارانه هاي سوختي

عرضه

معاملات مالي

پيش بيني قيمت ها و جهت ها

راهکارهاي احتمالي کاهش قيمت نفت

پایان

عنوان : تاريخچه نفت

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 57

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

👇محصولات تصادفی👇

فایل های درس رایانش تکاملی دکتر نوری مهر مبانی نظری بررسی چالشها و راهکارهای امر به حجاب و نهی از بدحجابی اکولوژی شهری به عنوان زمینه چندرشته ای: تفاوت ها در استفاده از واژه شهرنشینی بین علوم اجتماعی و طبیعی بررسی مقایسه ای محاربه با بغی و تروریسم پاورپوینت آشنایی با سایت الکسا