👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت مروری بر سیر تحول در مکاتب اقتصاد کلان

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت مروری بر سیر تحول در مکاتب اقتصاد کلان

فیزیوکراسی یا فیزیو کراتیسم به معنی تسلط طبیعت و در واقع آموزه اقتصاد ملی طبیعت می‌باشد. دوران حیات این مکتب از سال ۱۷۵۸ همزمان با «تابلوی اقتصادی» دکتر کنه بنیان‌گذار این مکتب تا سال ۱۷۷۶یعنی در تاریخ انتشار کتاب معروف و ارزشمند «ثروت و ملل» آدام اسمیت می‌باشد.

مشخصات فایل

تعداد صفحات

171

حجم

4137/139 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

ppt

توضیحات کامل

عنوان: پاورپوینت مروری بر سیر تحول در مکاتب اقتصاد کلان

فرمت فایل: ppt

تعداد اسلاید: 171

روند تکامل مکتب اقتصادی پدیده ها و واقعیات اقتصادی در اندیشه انسان تاثیر دارد و تفکر او را برای توجیه و حل مساله ای بر می انگیزد، تلاش فکری انسان برای بیان رابطه حتمی و مطلق بین پدیده های اقتصادی، نظریات اقتصادی گوناگونی را شکل می دهد که دارای یک شیوه بررسی و در مدار اصول یکسانی باشد و یک مکتب اقتصادی را ایجاد می کند.

هر مکتب اقتصادی بر مبنای یک سری اصول و دیدگاه های رایج در جامعه و به علل و موجبات خاصی پدید آمده است. در بررسی مکاتب و رویکردهای اقتصادی ناگزیر از بررسی و مطالعه علل پیدایی هر مکتب هستیم. هر مکتب بر اساس نیازهای بشری و عقاید اجتماعی شکل می گیرد که با شرایط زمانی و مکانی سازگار بوده و با گذشت زمان از اهمیت و اعتبارش کاسته می شود.

مبدا و شروع نگاه به اقتصاد به صورت مدرن و علم دانشگاهی به تفکرات اقتصادی قبل از نیمه دوم قرن 18 یعنی زمانی که آدام اسمیت کتاب «ثروت ملل» خود را به رشته تحریر درآورده، بر می گردد.

در بین سال های 1500 که مرکانتیلیست ها پا به عرصه وجود می گذارند تا سال 1776 یعنی سالی که کتاب ثروت ملل نوشته شده، شرایط بسیار گوناگونی در زمان ها و مکان های متفاوت مشاهده می شود. خصوصیات به وجود آمده در طی دوره اخیر، تفاوت قابل ملاحظه ای را با دوره های قبل به وجود آورده است، از جمله به وجود آمدن مکاتب اقتصادی که تفکرات نظام مند و واحدی را در اندیشه و شکل دهی سیاست گذاری ها ایجاد کرده اند.

مکاتب

مسایل و مشکلات اقتصادي خيلي جلوتر از نيمه دوم قرن 18 يعني زماني که آدام اسميت کتاب ثروت مال را بيان مي کند قابل طرح است.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت تاریخ تربیت بدنی قبل از اسلام پیشینه اجرایی مدیریت مشارکتی در ایران و تاثیر آن در اثر بخشی کارکنان کاربرد سیستم ABC در محاسبه بها تمام شده فعالیتهای موسسات آموزش عالی كشور پاورپوینت واحد پشتيبانی و خدمات در بیمارستان پاورپوینت مهاربندی به روش انکراژ