👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت دادخواست و نحوه تنظیم آن

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت دادخواست و نحوه تنظیم آن

پاورپوینت دادخواست و نحوه تنظیم آن شامل 37 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان حقوق کاربرد دارد .

مشخصات فایل

تعداد صفحات

37

حجم

589/572 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت دادخواست و نحوه تنظیم آن

پاورپوینت دادخواست و نحوه تنظیم آن شامل 37 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان حقوق ، علوم سیاسی ، بازرگانی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

   1-     دادخواست و نقش آن در دادرسی‌ها:

هنگامی که شخصی می‌خواهد علیه فرد دیگری اقامه دعوا کند به عنوان خواهان شناخته می‌شود و باید طرح دعوی خود را در برگ چاپی مخصوصی قید کند که به آن دادخواست می‌گویند؛ به عبارت دیگر دادخواست بیان ادعا نزد مراجع قضایی در اوراق مخصوص است و طبق ماده 48 قانون آیین دادرسی مدنی شروع رسیدگی در دادگاه مستلزم تقدیم دادخواست است.

 2-     تفاوت دعوای حقوقی و کیفری و انحصار دادخواست به دعوای حقوقی:

 دعوای کیفری مربوط به عملی است که برای مرتکب آن مجازات تعیین شده است ولی برای دعوای حقوقی دادگاه مجازاتی در نظر نمی‌گیرد و فقط مرتکب عمل را به دادن حقوق قانونی دیگران یا انجام تکالیفش ملزم می‌سازد. شکایت کیفری را در هر کاغذی می‌توان نوشت و به مرجع قضایی برد؛ ولی شکایت حقوقی حتما باید در برگ مخصوصی بنام دادخواست نوشته شود در غیر این صورت مورد پذیرش قرار نمی‌گیرد.

در برگ دادخواست مطالبات خواهان از طرف مقابل به اطلاع دادگاه رسانده می‌شود. اگر این اطلاعات دقیق و کامل باشد رسیدن به نتیجه بسیار ساده‌تر خواهد بود اما اگر در نوشتن اطلاعات دادخواست سهل انگاری کنید ممکن است دعوای شما رد شود و تمامی هزینه‌هایی که برای دادخواست پرداخت کرده‌اید هدر برود.

و ...

فهرست مطالب

دادخواست و نقش آن در دادرسی‌ها

تفاوت دعوای حقوقی و کیفری و انحصار دادخواست به دعوای حقوقی

محل تهیه و تقدیم دادخواست

انواع فرمهای دادخواست

استفاده از دادخواست در دعاوی حقوقی

دادخواست‌های الکترونیک

تکمیل دادخواست

قسمت‌های مختلف دادخواست

تعیین خواسته و بهای آن

دلایل و منضمات دادخواست

شرح خواسته در متن دادخواست

دادخواست ناقص

هزینه دادرسی

ابلاغ دادخواست

ابلاغ به مخاطب

رسیدگی و انشاء رای

عنوان : دادخواست و نحوه تنظیم آن

فرمت : پاورپوینت

حجم : 592 کیلوبایت

تعداد صفحات : 37

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

👇محصولات تصادفی👇

ترجمه کتاب گالیر و شات بولت در سیستم های اندازه گیری روند تکوین و تکامل سکونتگاههای غیررسمی و بررسی رویکردهای مداخله در توسعه آنها بررسی زیرساختهای مدیریت دانش پاورپوینت بررسی مدیریت استراتژیک در صنایع کوچک و متوسط (SMEs) پاورپوینت بررسی نمایانگر زمینه در محله باغ فیض