👈 فروشگاه فایل 👉

اثر آلودگی به انگل بر ترجیح حیوان به مصرف جاشیر در مقابل یونجه

ارتباط با ما

... دانلود ...

اثر آلودگی به انگل بر ترجیح حیوان به مصرف جاشیر در مقابل یونجه

عنوان پروپوزال: اثر آلودگی به انگل بر ترجیح حیوان به مصرف جاشیر در مقابل یونجه

مشخصات فایل

تعداد صفحات

44

حجم

82/739 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

doc

توضیحات کامل

عنوان پروپوزال: اثر آلودگی به انگل بر ترجیح حیوان به مصرف جاشیر در مقابل یونجه

فرمت فایل: word

تعداد صفحات: 44

در سیستم‏های تولیدی حیوانات اهلی، آنتی‏بیوتیک‏ها به طور معمول برای جلوگیری از بیماری و اختلالات متابولیکی، همچنین بهبود ضریب تبدیل غذایی به حیوانات تغذیه مي‌شود. در سال­های اخیر، نگرانی‏های عمومی در رابطه با استفاده بیش از اندازه آنتی‏بیوتیک‏ها در تغذیه نشخوارکنندگان به علت احتمال مقاومت باکتریایی که ممکن است سلامتی انسان را به خطر بیندازد بیشتر شده است. در نتیجه تلاش‏های قابل‏توجهی در جهت توسعه جایگزینی برای آنتی‏بیوتیک‏ها صورت پذیرفته و متابولیت‌های ثانویه گیاهی به عنوان یکی از جایگزین‌های مناسب آنتی‏بیوتیک‏ها پیشنهاد شده‌اند (والاس[1]، 2004).

گياه دارويي جاشير با نام Prangos ferulacea از جمله گياهان دارويي است كه در طب سنتي در درمان بسياري از بيماري­ها به كار برده شده و تحقيقات آزمايشگاهي متعددي خواص درماني آن را اثبات كرده‌اند. (آلوبلن[2] وهمكاران، 1995؛ باسر[3] و هكاران،1996).

بررسي­هاي فيتو شيميايي منجر به جداسازي و شناسايي انواعي از كومارين­ها، آلكالوئيدها، فلاونوئيد­ها و ترپينوئيدها در گونه هاي جنس پرانگوسشده است (آيرس[4] و همكاران، 1994). بررسي اسانس بخش هوايي و بذرهاي گياه جاشير منجر به شناسايي 33 تركيب در روغن بخش هوايي اين گياه شده است (رضوي، 2012). اميري (1386) 31 تركيب از اندام هوايي و 18 ترکیب از اسانس بذر گياه پرانگوس فرولاسیا[5] استخراج نمود كه بتاپينن و 3-كارن مهمترين تركيبات موجود در اسانس جاشیر بود.

با افزایش بی رویه جمعیت و نیاز روزافزون به مواد غذایی بخصوص مواد پروتئینی، بهره­برداری هرچه بیشتر منابع با توجه دامی ضروری احساس می­شود در راستای استفاده بیشتر و افزایش تولیدات دامی مبارزه با بیماری­های انگلی نقش بسزایی دارد و بیماری­های انگلی بخصوص بیماری­های کرمی یکی از عوامل مهم کاهش محصولات دامی (گوشت، شیر، پشم) می باشند. همچنین انگلها دام را مستعد ابتلا به بیماری­های عفونی و غیر­عفونی می­کنند. لذا اهمیت شناسایی بیماری­های انگلی و مبارزه با انگلها بر کسی پوشیده نیست.

[1]Wallas

[2] Ulubelen

[3] Baser

[4] Ayres

[5]Prangos ferulacea

فهرست مطالب

بیان مسأله و ضرورت

اهداف پژوهش

فرضیات یا سوالات پژوهش

مرور منابع و پیشینه تحقیق

جنبه جدید بودن و نوآوری تحقیق

روش تحقیق

فهرست منابع و مأخذ مورد استفاده

👇محصولات تصادفی👇

چارچوب نظری و پیشینه پژوهش ازدواج پرسشنامه عملکرد خانواده 53 سوالی با روایی و پایایی سطوح معنویت در سازمان و بررسی ابعاد آن فصل دوم پایان نامه و پیشینه نظری اختلال اضطراب فراگیر پاورپوینت برنامه درسي ملي