👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت انرژی زمين گرمايی

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت انرژی زمين گرمايی

دانلود فایل پاورپوینت بررسی انرژی زمين گرمايی ، در حجم 58 اسلاید قابل ویرایش.

مشخصات فایل

تعداد صفحات

58

حجم

11763/638 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت بررسی انرژی زمين گرمايی ، در حجم 58 اسلاید قابل ویرایش.

بخشی از متن:

انرژي حرارتي که در پوسته جامد زمين وجود دارد، انرژي زمين گرمايي ناميده مي شود . مرکز زمين منبع عظيمي از انرژي حرارتي است که به شكل هاي گوناگون از جمله فوران هاي آتشفشاني، آبهاي گرم و يا بواسطه خاصيت رسانايي به سطح آن هدايت مي شوند . طبق فرضيه هاي موجود، زمين توده اي آتشين بوده که بيش از ٤ ميليارد سال پيش شكل گرفته و بتدريج به انجماد و سردي گراييده است و اين سرد شدن همچنان نيز ادامه دارد.

در حال حاضر از انرژي زمين گرمايي در بسياري از نقاط جهان و به صورتهاي مختلف، در سطح وسيعي استفاده مي شود . محققين، همزمان با بكارگيري تكنو لوژي هاي قديمي تأمين انرژي، شيوه هاي جديد تأمين انرژي را نيز به تكامل رسانيده اند . در آينده نيز تلاش براي توسعه آن، هم در زمينه کشف منابع انرژي و هم در زمينه انتقال تكنولوژي امري اساسي تلقي مي شود . بهره برداري از انرژي زمين گرمايي، بعنوان يك منبع انرژي بالق وه در اعماق زمين، مستقل از شرايط جوي بوده و قابليت جوابگويي به نياز آنوني و آتي بشر را دارد.

به طور کلي مناطقي از زمين که داراي دو ويژگي مهم زير باشند مي توانند داراي پتانسيل خوب جهت بهره برداري از انرژي زمين گرمايي باشند:

١- منبع حرارتي، ٢-سيال حد واسط ٣- محيط متخلخل

و...

فهرست مطالب:

مقدمه

بهره برداري از انرژي زمين گرمايي

فرآيند توليد برق در نيروگاه زمين گرمايي

روشهاي استفاده مستقيم يا غير نيروگاهي

استفاده از انرژي زمين گرمايی در شهر

انرژي زمين گرمايي در ايران

زيست توده (بيوماس)

تاریخچه

منابع زيست توده (بيوماس)

بیوگاز

اجزا بیوگاز و کاربردها

پیل سوختی

تاریخچه

انواع پیل سوختی

مزایاو معایب

این فایل با فرمت پاورپوینت در 58 اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت فصل هفدهم کتاب تئوری حسابداری (جلد دوم) دکتر شباهنگ با موضوع حسابداری نفت و گاز پرسشنامه طراحی مدل ارزیابی عملکرد با کارت امتیازی متوازن و رتبه بندی آنها پیشنهاد چارچوبی برای شخصی سازی تبلیغات الکترونیکی با داده کاوی پاورپوینت تحلیل پارکینگ آر-ای-آی / Benthem Crouwel Architects مبانی نظری و پیشینه تحقیق سبک های فرزندپروری