👈 فروشگاه فایل 👉

چارچوب نظری و پیشینه پژوهش عقب ماندگی ذهنی

ارتباط با ما

... دانلود ...

چارچوب نظری و پیشینه پژوهش عقب ماندگی ذهنی

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق عقب ماندگی ذهنی که در آن به بررسی (چارچوب) ادبیات نظری و پیشینه نظری پژوهش در تحقیقات داخلی و خارجی می پردازیم.

مشخصات فایل

تعداد صفحات

32

حجم

229/96 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

docx

توضیحات کامل

چارچوب نظری و پیشینه پژوهش عقب ماندگی ذهنی عنوان نوشتار برای فصل دوم پایان نامه می باشد.

عقب ماندگی ذهنی یک وضعیت و حالت ذهنی خاص است که در اثر شرایط مختلف قبل از تولد و هنگام تولد و یا پس ازتولد کودک پدید آید، عقب ماندگان ذهنی افرادی هستند که به علت وقفه یا کمبود رشد ذهنی در شرایط عادی قادر به استفاده مطلوب از برنامه های معمولی آموزش و پرورش، سازگاری اجتماعی و تطبیق با محیط نمی باشند.

 افروز (1377) اظهار می دارد: عقب ماندگان ذهنی آموزش پذیر افرادی هستند که بهره هوشی آنان 70-50 می باشد و قادر به فراگیری حداقلی از اطلاعات عمومی و در س های رسمی کلاس از قبیل خواندن و نوشتن و حساب کردن و مهارت های مناسب شغلی بوده و می توانند در اداره زندگی خود از تحصیل خویش بهره-مند شوند. میلانی فر(1374) عقب مانده ی ذهنی آموزش پذیر را افرادی می داند که هوش بهر آن ها بین70-51 است این افراد از لحاظ دانستن لغات ضعیف اند، مفاهیم را خود درک نمی کنند، آموزش کلامی عادی ندارند و از لحاظ عاطفی واکنش های لازم را به دست نمی آورند. 

فهرست مطالب

فصل دوم مبانی نظری و پیشینه تحقیق عقب ماندگی ذهنی

عقب ماندگی ذهنی    8

عقب ماندهی ذهنی آموزشپذیر (EMR)    9

ویژگیهای کودک استثنایی    9

نیازهای والدین کودکان استثنایی    10

احساسات والدین کودکان استثنایی    11

پیشینه تحقیق

 تحقیقات انجام شده خارجی

تحقیقات انجام شده داخلی

منابع و مآخذ

منابع فارسی    

منابع انگلیسی

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت تکريم ارباب رجوع و جلب رضايت مراجعين عوامل موثر در ایجاد فرسودگی شغلی و پیامدهای آن پرسشنامه ارزیابی نقش ابعاد سرمایه های اجتماعی بر رضایت شغلی کارکنان ارزیابی عوامل کلیدی موثر بر نیت رفتاری مشتری پاورپوینت انواع ترک های ساختمانی