👈 فروشگاه فایل 👉

ارزیابی رویکرد چهار مرحله ای QFD

ارتباط با ما

... دانلود ...

ارزیابی رویکرد چهار مرحله ای QFD

دانلود تحقیق ارزیابی رویکرد چهار مرحله ای QFD

مشخصات فایل

تعداد صفحات

25

حجم

0/500 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

doc

توضیحات کامل

دانلود تحقیق رشته صنایع

ارزیابی رویکرد چهار مرحله ای QFD

مقدمه

اولین گام در دیدگاه های مختلف موجود در مورد QFD ،‌با تهیه و تكمیل خانه كیفیت ( طرح ریزی محصول )‌همراه است . اما آیا به راستی ماتریس خانه كیفیت به تتنهایی قادر به پاسخ گویی به تمامی سؤالات طراحی وساخت یك محصول می باشد؟ آیا مشخصه ها و ویژگی های “ مواد و قطعات مورد نیاز ” و “‌ فرآیند ساخت و تولید ”‌ محصول به صورت جامع در ماتریس خانه كیفیت بررسی و تحلیل شده اند؟ آیا حداقل الزامات مرتبط با “ برنامه ریزی و كنترل فرآ یند های تولیدی ” ‌مشخص می باشند ؟

پاسخ سؤالهای فوق به خصوص در مورد پروژه هایی با محصولات خدمات پیچیده بدون شك منفی می باشدو در این بین دیدگاهها و روشهای مختلف انجام QFD راهكارهای مناسبی را برای حل مشكلات بالا ارائه می نمایند . مدل چهار ماتریس QFD كه بدون تردید رشد و تكوین آن مدیون تلاشهای آقایان ماكابه و كلازینگ در شركت فورد امریكا می باشد . به عنوان ساده ترین روش QFD ، در قالب چهار ماتریس منطقی پاسخ مناسبی برای سؤال های فوق می باشد.مطابق شكل 1 روش كاراین دیدگاه بصورت بسیاراجمالی وخلاصه به این ترتیب میباشد:

در مرحله دوم مشخصه های كیفی ( فنی و مهندسی ) محصول – ستون های ماتریس اول – به سطرهای ماتریس دوم منتقل شده و با مشخصه های قطعات و مواد اولیه مورد بررسی قرار می گیرند ، در مرحله سوم ، مشخصات قطعات – ستون های ماتریس دوم – به سطرهای این ماتریس منتقل شده و با فرایندها و عملیات كلیدی ساخت و فرآوری محصول – مندرج در ستون های مرحله سوم – بررسی و تحلیل می شوند و در مرحله چهارم – برنامه ریزی كنترل فرایند –فرایندها و عملیات های حیاتی منتقل شده از جمله الزامات نگهداری و تعمیرات ،‌ نمودارهای كنترلی ،  دستورالعمل های كاری و … مشخص می شوند.

کلمات کلیدی:

گسترش عملکرد كیفی

رویكرد چهار مرحله ای QFD

 فهرست مطالب

4-1) رویكرد چهار مرحله ای QFD 

4-2) تشریح روش چهار مرحله ای 

4-2-1) مرحله یك : طرح ریزی محصول 

4-2-2) مرحله دو : طراحی محصول 

3-3)  مرحله سه :‌ طرح ریزی فرایند (1)

4-3-4) مرحله چهار : برنامه ریزی كنترل فرایند 

توانایی تشخیص مشكلات 

نتیجه گیری 

منابع

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت کامل فلسفه آموزش و پرورش مبانی نظری ارزیابی تاثیر سرمایه فکری بر عملکرد کارکنان بررسی ماهیت و آثار فقهی و حقوقی شرط فاسخ شناسایی ابهامات نهاد عفو متهمان و محکومان و بررسی ماهیت فقهی و حقوقی آن  پاورپوینت آشنایی با ساختمان داده‌ها و الگوريتم