👈 فروشگاه فایل 👉

هیدرودینامیک مغناطیسی، پارامترها و قوانین حاکم بر آن

ارتباط با ما

... دانلود ...

هیدرودینامیک مغناطیسی، پارامترها و قوانین حاکم بر آن

هدف از این پایان نامه، بررسی هیدرودینامیک مغناطیسی، پارامترها و قوانین حاکم بر آن می باشد

مشخصات فایل

تعداد صفحات

33

حجم

0/163 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

doc

توضیحات کامل

دانلود پایان نامه رشته مکانیک

هیدرودینامیک مغناطیسی، پارامترها و قوانین حاکم بر آن

مقدمه

هیدرودینامیک مغناطیسی MHD شاخه‌ای نسبتا جدید ولی مهم از دینامیک سیالات می‌باشد. این مبحث با اثر متقابل سیالات هادی الکتریسیته و میدان‌های الکترومغناطیس سروکار دارد. زمانی که سیال هادی الکتریسیته در حضور میدان مغناطیسی حرکت می‌نماید، میدان الکتریکی و در نتیجه جریانی ممکن است ایجاد شود و اثر متقابل این جریان و میدان مغناطیسی باعث اعمال نیرویی به سیال می‌شود. این چنین تاثیراتی در طبیعت و تجهیزات جدید ساخت بشر رخ می‌دهد. به عنوان مثال می‌توان جریان هیدرودینامیک مغناطیسی در خورشید، داخل زمین، ستارگان و اتمسفر راذکر نمود. در آزمایشگاه بسیاری از دستگاه‌های جدید که اثرات هیدرودینامیک مغناطیسی در آنها کاربرد مستقیم دارد، از قبیل واحدهای رانش و مولدهای توان، با دستگاههایی که درگیر تاثیرات متقابل سیال و میدان‌های الکترومغناطیس هستند، مثل پرتوافکن، لوله‌های موج متحرک و خیلی موارد دیگر، ساخته شده‌اند.

در این بخش با توصیف مختصری از مبحث هیدرودینامیک مغناطیسی، پارامترهای مهم در این مبحث بیان می‌شود. سپس تاریخچه‌ای مختصر از هیدرودینامیک مغناطیسی و قوانین اصلی الکترودینامیک به طور خلاصه گفته می‌شود.

کلمات کلیدی:

هیدرودینامیک مغناطیسی

مگنتوهیدرودینامیک MHD

میدان‌های الکترومغناطیس

فهرست مطالب

چکیده

مقدمه

هیدرودینامیک مغناطیسی چیست؟

تاریخچهای از هیدرودینامیک مغناطیسی

معادلات حاکم بر الکترودینامیک

میدان الکتریکی و نیروی لورنتز

قانون اهم و نیروی لورنتز حجمی

قانون آمپر

قانون فارادی

شکل کاهش یافته‌ی معادله‌ی ماکسول در هیدرودینامیک مغناطیسی

فهرست منابع

پیوستها

👇محصولات تصادفی👇

پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه هیجان نشانه ها و علل استرس شغلی و بررسی پیامدهای آن چارچوب نظری و پیشینه پژوهش هوش معنوی کارکنان بررسی ارتباط بین سرمایه فکری شرکت های عضو بورس اوراق بهادار تهران و توسعه انسانی عيوب قطعات آلومينيومي ريختگي تحت فشار